06.09.2023

Elektronizacja obsługi mandatów

ArchiDoc wprowadza elektroniczną komunikację z urzędami zajmującymi się ruchem drogowym w 17 krajach Europy. Dla instytucji finansowych, które outsourcują obsługę mandatów, może to oznaczać zauważalne obniżenie kosztów.

ArchiDoc wprowadza elektroniczną komunikację z urzędami zajmującymi się ruchem drogowym w 17 krajach Europy. Dla instytucji finansowych, które outsourcują obsługę mandatów, może to oznaczać zauważalne obniżenie kosztów.

 

Procesy związane z obsługą mandatów drogowych są różne dla każdego kraju, a nawet landu, kantonu czy prowincji, nie wspominając o różnych instytucjach. To różne języki, różne formularze, różne wymagane informacje, różne terminy.

 

ArchiDoc obsługuje mandaty drogowe dla wielu banków i firm leasingowych. Dzięki dużemu wolumenowi tych zadań, możliwe są optymalizacje.

Do tej pory ArchiDoc zbierał tego typu zawiadomienia dotyczące wielu kierowców – niekiedy nawet z projektów kilku firm leasingowych – żeby dostarczyć je w jednej przesyłce i w ten sposób zmniejszyć koszty pocztowe. Nie zawsze jednak było to możliwe.

 

Coraz więcej instytucji – w Polsce i krajach europejskich – dopuszcza komunikację mailową. Inne przyjmują zgłoszenia za pomocą specjalnych formularzy – w tym wypadku ich wypełnianiem zajmują się również roboty, które w połączeniu z odpowiednią bazą danych są w stanie wypełnić je w ciągu kilku sekund w odpowiednim języku. Tym samym ostatnie ogniwo całego łańcucha procesowego w końcu staje się w pełni cyfrowe. To eliminuje koszty związane z przesyłkami pocztowymi.

 

Dodatkowo redukcja kosztów obejmuje druk i kopertowanie.

 

Liczby – warto wiedzieć

  • 4-5 tys. mandatów miesięcznie otrzymuje średniej wielkości leasingodawca, który ma całkiem dużą flotę aut osobowych,
  • 1,5 – 2 tys. przesyłek miesięcznie – do takiego poziomu można zredukować liczbę przesyłek dzięki efektowi skali zapewnianemu przez ArchiDoc,
  • 18,9 zł – koszt pojedynczej przesyłki zagranicznej,
  • 0,5 mln zł oszczędności rocznie – możliwy poziom redukcji kosztów dzięki w pełni zdigitalizowanej obsłudze mandatów przez ArchiDoc, w zależności od skali projektu i specyfiki klienta.

Zainteresował Cię ten temat?

Porozmawiaj o nim z ekspertem!

Sławomir Grzywocz

slawomir.grzywocz@archidoc.pl

 

Photo by Denny Müller on Unsplash

Udostępnij