20.10.2023

Grupa OASIS konsoliduje rynek zarządzania dokumentami w Polsce. ArchiDoc kupuje Business Archiv

ArchiDoc przejął 100 proc. udziałów w firmie Business Archiv, zajmującej się przechowywaniem dokumentów i zarządzaniem nimi. To pierwsza akwizycja ArchiDoc, który w ostatnich latach podwoił biznes tylko w oparciu o wzrost organiczny. To także realizacja europejskiej strategii ekspansji Grupy OASIS, właściciela ArchiDoc.

ArchiDoc to jedna z największych firm oferujących usługi z obszaru zarządzania dokumentami, digitalizacji oraz automatyzacji procesów biznesowych. Od 2019 r. należy do Grupy OASIS, największej prywatnej firmy w Europie zajmującej zarządzaniem informacją i danymi.

Przejęcie ArchiDoc w 2019 r. było znaczącym osiągnięciem w realizacji strategii rozwoju w Europie Środkowej. Obecna akwizycyjna Business Archiv jest kolejnym krokiem w ekspansji Grupy w tym regionie.

– Grupa OASIS ma ugruntowaną pozycję w Wielkiej Brytanii, Irlandii i krajach Beneluxu. Jej polska spółka, ArchiDoc, rozwijała się dotąd w 100% w sposób organiczny. Cieszymy się, że znaleźliśmy biznes, który odpowiada naszym standardom jakości i bezpieczeństwa, dając szansę na skokowy wzrost. W najbliższych tygodniach zaoferujemy naszym nowym Klientom pakiet usług, który wzmocni ich kompetencje w obszarze transformacji cyfrowej – mówi Konrad Rochalski, prezes ArchiDoc, Managing Director Grupy OASIS w Polsce.

Spółki zachowają autonomię operacyjną. Docelowo struktury obu podmiotów zostaną połączone. Pracownicy Business Archiv otrzymali propozycję kontynuacji współpracy.

Udostępnij