04.04.2018

Grupa OEX wspiera proces obsługi klientów VIPPO

Spółki Voice Contact Center i ArchiDoc z Grupy OEX realizują usługi z obszaru wielokanałowej obsługi klienta i zarządzania dokumentami dla VIPPO, nowego gracza na rynku fin-tech w Polsce.

Spółki Voice Contact Center i ArchiDoc z Grupy OEX realizują usługi z obszaru wielokanałowej obsługi klienta i zarządzania dokumentami dla VIPPO, nowego gracza na rynku fin-tech w Polsce.

W ramach projektu spółki z Grupy OEX odpowiadają za obsługę kontaktów przychodzących z kanału telefonicznego, e-mail oraz chat. Przeszkoleni konsultanci odpowiadają za zapytania klientów dotyczące oferty VIPPO oraz zasad korzystania z internetowej platformy pożyczkowej spółki.

Grupa OEX wspiera VIPPO także w obszarze obiegu informacji, realizując usługi z obszaru obsługi kancelarii oraz digitalizacji i archiwizacji dokumentów. W ramach współpracy całość korespondencji przychodzącej adresowanej do VIPPO trafia bezpośrednio do centrum operacyjnego ArchiDoc, gdzie jest przetwarzana na postać cyfrową i udostępniana klientowi z poziomu aplikacji online.

VIPPO to marka, która na polskim rynku pożyczek online pojawiła się w 2017 roku, a na początku 2018 roku otrzymała nagrodę Loan Magazine w kategorii Debiut Roku 2017. Spółka od początku działalności zdecydowała się na outsourcing obsługi kontaktu z klientem.

Wysoki standard obsługi klienta to nasz priorytet. Do tego nawiązuje nasza nazwa – chcemy, aby każdy klient czuł się u nas jak VIP. Jako nowa marka na rynku postawiliśmy na współpracę z partnerem, który posiada doświadczenie i odpowiednią infrastrukturę do realizacji obsługi klienta na najwyższym poziomie – mówi Przemysław Kromer, Członek Zarządu VIPPO.

Grupa OEX oferuje integrację działań z obszaru obsługi klienta i back office. W ramach usługi jeden zespół operacyjny może realizować całość działań związanych z kontaktem z klientami oraz przetwarzaniem dokumentów i innych danych towarzyszących temu procesowi.

Z naszych doświadczeń wynika, że firmy z sektora fin-tech coraz częściej korzystają z zewnętrznego wsparcia w obszarze obsługi klienta i procesów back office. Obecnie realizujemy projekty dla kilku graczy z sektora pożyczkowego. To dynamicznie rozwijająca się branża, która jest otwarta na innowacje i nowe kanały kontaktu z klientami – powiedziała Ewa Depta, członek zarządu Voice Contact Center.

Spółki z Grupy OEX klientom z sektora fin-tech oferują także usługę dosprzedaży, badania satysfakcji klientów, doradztwa w zakresie optymalizacji Biura Obsługi Klienta (BOK) czy wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów (workflow).

Polski rynek firm pożyczkowych jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się w Europie. Z badań NPB wynika, że z oferty pożyczek pozabankowych korzysta około 10 proc. Polaków . W tej branży najszybciej rośnie liczba klientów korzystających z kanału online . Według raportu Federacji Konsumentów blisko 40 proc. osób dzięki pożyczkom pozabankowym decyduje się sfinansować podstawowe potrzeby życiowe. Około 15 proc. badanych pozyskane w ten sposób środki przeznacza na wyjazdy oraz zakup prezentów świątecznych.

Udostępnij