31.10.2007

Nowe centrum operacyjne ArchiDoc

ArchiDoc, największa polska firma świadcząca usługi kompleksowego zarządzania dokumentami, uruchomiła nowe centrum operacyjne, które zlokalizowano w Warszawie. Będzie ono realizowało projekty z zakresu zarządzania dokumentami dla klientów firmy z sektora finansowo-ubezpieczeniowego.

Nowy oddział ArchiDoc mieści się w Warszawie przy ulicy Modularnej 3a. Poza lokalizacją w Warszawie, do struktury tej należą oddziały we Włocławku oraz w Młochowie. „O wyborze lokalizacji nowego oddziału zadecydowało umiejscowienie w niedalekiej odległości od centrum Warszawy, a jednocześnie dobra komunikacja z naszym obiektem magazynowym w Młochowie,
w którym archiwizowane są dokumenty przetwarzane na ulicy Modularnej” – mówi Jacek Lachór, Dyrektor Centrum Operacyjnego Północ.

Nowy oddział ArchiDoc o łącznej powierzchni ok. 500 m2, prowadzi działalność zbliżoną do projektów realizowanych w centrum operacyjnym zlokalizowanym przy ul. Zbożowej w Katowicach. Został podzielony na dwie niezależne sale operacyjne; na komputerach w każdej z sal zainstalowany zostanie odrębny system operacyjny, co pozwoli na realizację kilku projektów jednocześnie. Nowa lokalizacja  docelowo będzie liczyła 100 stanowisk komputerowych.

Centrum zostało też wyposażone w wysokowydajne skanery przemysłowe typu Skamax. Ponadto posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia: kontrolę dostępu, telewizję przemysłową, ochronę fizyczną zewnętrzną i wewnętrzną, system antywłamaniowy z monitoringiem agencji ochrony, a także systemy wykrywania pożaru. „Działalność oddziału na Modularnej jest ściśle powiązana z magazynem w Młochowie” – dodaje Jacek Lachór. „Dokumenty przetwarzane na Okęciu będą bowiem przechowywane w archiwum w Młochowie. Dla każdego klienta jest tam wydzielana odrębna strefa, zabezpieczona systemem kontroli dostępu”.

Udostępnij