27.10.2010

„Onet.pl”, ArchiDoc może zadecydować o wejściu na GPW w 2011 roku

Decyzja w sprawie ewentualnego wprowadzenia spółki ArchiDoc, lidera polskiego rynku w zakresie rozwiązań outsourcingowych dot. zarządzania dokumentami, zostanie prawdopodobnie podjęta w przyszłym roku, wynika z wypowiedzi prezesa Konrada Rochalskiego dla ISB.

Decyzja w sprawie ewentualnego wprowadzenia spółki ArchiDoc, lidera polskiego rynku w zakresie rozwiązań outsourcingowych dot. zarządzania dokumentami, zostanie prawdopodobnie podjęta w przyszłym roku, wynika z wypowiedzi prezesa Konrada Rochalskiego dla ISB. Rochalski zaznaczył jednak, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wejście do ArchiDoc inwestora strategicznego.

Wcześniej, na konferencji prasowej, spółka przedstawiła prognozę z której wynika, że w tym roku jej przychody wzrosną o 35% do 50 mln zł. "Poziom 100 mln zł powinniśmy osiągnąć w 3-4 lata" – powiedział Rochalski agencji ISB. Na koniec roku spółka ma zatrudniać blisko tysiąc osób wobec ok. 450 na koniec 2009 r. Rochalski poinformował też, że spółka prowadzi rozmowy dotyczące akwizycji. Są one jednak trudne i mogą nie przynieść efektu.

"Cały czas rozmawiamy o przejęciach. W wyniku kryzysu część mniejszych spółek jednak znacząco ucierpiała a wyceny tych zdrowych są bardzo wysokie i znacząco wyższe od spółek publicznych" – zaznaczył Rochalski. Przypomniał, że po fiasku rozmów dotyczących zakupienia spółki typu call center, ArchiDoc zdecydował się na powołanie od podstaw firmy Call One.

"Podjęliśmy ryzyko, które się opłaciło. Obecnie Call One generuje miesięczne dodatnie wyniki. To zdrowy i bardzo synergiczny wobec ArchiDoc biznes" – zaznaczył prezes. Dodał, że obecnie Call One ma 160 stanowisk konsultantów a spółka rozważa uruchomienia w Katowicach kolejnych stu.

Do grupy należy też spółka IT Point. Rochalski podtrzymał poprzednie zapowiedzi zgodnie z którymi może zostać ona wprowadzona na NewConnect.

Źródło: www.onet.pl

 

Udostępnij