20.10.2009

„Outsourcing.com”, Polscy eksperci outsourcingu powołali swoją organizację

19 października powstała Fundacja Instytut Outsourcingu, skupiająca czołowych dostawców usług outsourcingowych.

19 października powstała Fundacja Instytut Outsourcingu, skupiająca czołowych dostawców usług outsourcingowych. Instytut chce stać się wiodącym ośrodkiem wymiany know-how oraz promocji wiedzy pochodzącej z jednej z najbardziej innowacyjnych dziedzin globalnej gospodarki jaką jest outsourcing.

Fundacja rozpoczyna nowy etap w organizacji i aktywności Instytutu, który powstał w 2007 r. i działał przy Harvard Business Review Polska. Nowa formuła pozwoli silniej włączyć się w promocję efektywnych rozwiązań dla biznesu oraz uruchomić inicjatywy na rzecz wymiany wiedzy i praktyk stosowanych w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Instytut zrzesza wiodących dostawców usług outsourcingowych, w tym BPO, i zamierza stać się jedną z ważniejszych organizacji eksperckich w Polsce.

Założycielami Fundacji Instytutu Outsourcingu są firmy: ADP, ArchiDoc, Baker&McKenzie, Deloitte, Target BPO, Web Inn oraz Xerox. Prezesem Instytutu Outsourcingu został Łukasz Gajewski – prezes zarządu Target BPO, wiceprezesami: Marek Rosiński – partner zarządzający w Baker & McKenzie Gruszczyński i Wspólnicy oraz Leszek Rożdzeński – prezes zarządu Web Inn. – Chcemy pracować na rzecz promocji outsourcingu jako źródła innowacji, rozwoju i zwiększania efektywności polskiego biznesu – mówi Łukasz Gajewski, prezes Fundacji Instytut Outsourcingu. – Jesteśmy przekonani, że outsourcing jest rozwiązaniem optymalnym, szczególnie w czasie spowolnienia gospodarczego, kiedy przedsiębiorstwa bardziej niż kiedykolwiek powinny zmniejszać koszty swojej działalności – dodaje. – Jednym z najważniejszych celów naszej inicjatywy jest integracja środowiska firm i specjalistów posiadających unikalną wiedzę na temat outsourcingu – mówi Marek Rosiński, wiceprezes Fundacji IO. – Chcemy tę wiedzą dzielić się z polskimi przedsiębiorcami i menedżerami – podkreśla.

Zgodnie ze statutem celem Fundacji IO jest działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym podnoszenie poziomu wiedzy menadżerów o wykorzystaniu outsourcingu w zarządzaniu przedsiębiorstwami; wymiana najlepszych praktyk i doświadczeń między firmami, informowanie o najlepszych rozwiązaniach, promocja rozwiązań oferowanych przez firmy oraz przedstawianie rozwiązań wdrożonych na rynku.

Udostępnij