18.02.2011

„Outsourcingportal.pl”, Powstało Centrum Zakupów dla administracji

26 stycznia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła, że powstało Centrum Usług Wspólnych, które docelowo ma realizować procesy zakupowe dla administracji rządowej. Przewidywane oszczędności mają wynieść nawet do 50 proc.

26 stycznia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów ogłosiła, że powstało Centrum Usług Wspólnych, które docelowo ma realizować procesy zakupowe dla administracji rządowej. Przewidywane oszczędności mają wynieść nawet do 50 proc. (…)

Konrad Rochalski – Prezes Zarządu ArchiDoc SA., Ekspert Instytutu Outosurcingu

Oszczędności i wprowadzenie większej efektywności w działaniu administracji państwowej i podległych im instytucji to działania, które wymagają systemowych i ustawodawczych zmian, ale przede wszystkim centralnych decyzji i rozporządzeń umożliwiających ich płynną realizację. Centrum Zakupowe administracji rządowej czy Centrum Usług Wspólnych to projekty, które mogą przynieść nie tylko gigantyczne oszczędności liczone w miliardach złotych. Z doświadczenia wiemy, że prowadzenie działań dla wielu Klientów jednocześnie jest rozwiązaniem pozwalającym w znaczny sposób zoptymalizować koszty. Stworzenie przez rząd Centrum Usług Wspólnych, dzięki efektowi skali, z pewnością przyczyni się do redukcji wydatków operacyjnych i jednocześnie usprawni działalność poszczególnych urzędów. Zastosowanie stosunkowo prostych narzędzi usprawniających codzienną pracę przyniesie wiele korzyści zarówno dla urzędników, jak i nas – podatników

www.outsourcingportal.pl

 

Udostępnij