21.09.2011

„Parkiet”, Oferta za kilka miesięcy

Outsourcing Experts planuje ofertę publiczną akcji w pierwszej połowie przyszłego roku.

Outsourcing Experts planuje ofertę publiczną akcji w pierwszej połowie przyszłego roku.

Wszystko wskazuje na to, że jest to termin realny, ale będziemy obserwować rynek. Jeśli uznamy, że czas nie jest sprzyjający, to nie będziemy robić oferty na siłę – zaznacza Konrad Rochalski, prezes Outsourcing Experts.

Kilkadziesiąt milionów złotych, które chce pozyskać spółka z rynku, ma pójść na akwizycje, działania marketingowo-sprzedażowe oraz poprawienie efektywności m.in. przez zakup narzędzi informatycznych.

Nasze spółki działają w trzech głównych obszarach. Na rynku zarządzania dokumentami oraz wsparcia sprzedaży i marketingu jesteśmy już liderami. Teraz chcemy powalczyć o pozycję w outsourcingu usług call center. Dlatego jako potencjalne cele przejęć będą nas interesować głównie spółki o takim profilu o rocznych obrotach rzędu kilkudziesięciu milionów złotych – ujawnia Rochalski. Twierdzi, że rynek call center w modelu outsourcingu jest bardzo perspektywiczny. – Jego wartość to 500-600 mln zł, a to zaledwie 15 proc. całego sektora call center. Dlatego tutaj upatrujemy głównego motoru naszego wzrostu – tłumaczy Rochalski.

W ub.r. obroty grupy wyniosły 156 mln zł. W tym roku spółka zakłada kilkunastoprocentowy wzrost. – Chcemy rosnąć szybciej niż rynek outsourcingu, który obecnie rozwija się w tempie ponad 10 proc. rocznie – dodaje Rochalski.

AWK

Udostępnij