22.08.2011

„Puls Biznesu”, Ruch: 2 mln zł dla ArchiDoc

Dystrybutor kupuje coraz więcej usług. Do archiwizacji dokumentów zatrudnił Outsourcing Experts.

Dystrybutor kupuje coraz więcej usług. Do archiwizacji dokumentów zatrudnił Outsourcing Experts.

Nowe centrum usług finansowo-księgowych w Katowicach, zlecenie serwisu 800 kiosków w poludniowo-zachodniej Polsce firmie Galposter, a teraz zlecenie obsługi bieżącej i archiwalnej dokumentacji firmie ArchiDoc— Ruch rozochocił się w outsourcingu. Co ciekawe, Galposter i ArchiDoc należą do grupy Outsourcing Experts (OEX). Najnowsza umowa—centralizacja archiwum Ruchu, które jest rozrzucone w 70 miejscach — opiewa na 2 mln zł i potrwa pięć lat.

Mam nadzieję, że będziemy robić dla Ruchu dużo więcej — mówi Konrad Rochalski, prezes OEX.

Szacuje, że dokumenty z Ruchu będą mieć 30 km bieżących. Cały portfel ArchiDoc to dziś 250 km. ArchiDoc zbierze wszystkie historyczne (Ruch działa od 1918 r.) i bieżące dokumenty dystrybutora prasy, przerobi je na wersję elektroniczną i umieści w centrum operacyjnym w Chorzowie. Potem będzie tą bazą zarządzać.

Nasza sztandarowa usługa to kancelaria, czyli obsługa wpływających do firmy dokumentów. Świadczymy ją m.in. bankom: Lukas, ING czy Millennium. To może być kolejny krok we współpracy z Ruchem — mówi Konrad Rochalski.

OEX to grupa, która powstała w maju tego roku. Zatrudnia 10 tyś. osób, w tym połowę na stałe, a połowę na zlecenie. Ma 38 biur w całej Polsce. Składa się z pięciu firm: ArchiDoc, Cursor, Galposter, Call One i Voice Contact Center. W ubiegłym roku ich łączne przychody wyniosły 156 mln zł (ArchiDoc wypracował 45,6 mln zł). Grupa ogłosiła, że w ciągu roku chce wejść na giełdę.
Prowadzimy rozmowy na temat konsolidacj i, rośniemy też organicznie. Dlatego nie powiem już teraz, ile pieniędzy chcemy pozyskać z giełdy — mówi Konrad Rochalski.

[MAG]
 

Udostępnij