09.06.2010

„Wyborcza.biz”, ArchiDoc rozmawia o przejęciach spółek IT, nadal chce wprowadzić IT Point na NewConnect

Spółka ArchiDoc, działająca w branży zarządzania dokumentami i outsourcingu procesów biznesowych, prowadzi rozmowy nt. przejęć spółek z branży IT i nadal planuje wprowadzenie swojej spółki zależnej IT Point na NewConnect, poinformował prezes Konrad Rochalski w rozmowie z agencją ISB we wtorek.

Spółka ArchiDoc, działająca w branży zarządzania dokumentami i outsourcingu procesów biznesowych, prowadzi rozmowy nt. przejęć spółek z branży IT i nadal planuje wprowadzenie swojej spółki zależnej IT Point na NewConnect, poinformował prezes Konrad Rochalski w rozmowie z agencją ISB we wtorek. ArchiDoc może być też zainteresowany wejściem na rynek korespondencji masowej.

"Nadal planujemy wprowadzenie IT Point na NewConnect, ale po jego wzmocnieniu poprzez akwizycje" – powiedział ISB Rochalski. Dodał, że negocjacje dotyczące akwizycji spółek IT trwają, ale przeciągają się w stosunku do pierwotnych planów.

IT Point świadczy usługi IT, głównie na rzecz grupy ArchiDoc i ma stanowić jej technologiczne zaplecze, tak aby ta spółka mogła zrezygnować z outsourcingu tego typu usług. W połowie zeszłego roku przedstawiciele ArchiDoc informowali, że IT Point może wejść na NewConnect jeszcze w I kwartale 2010 r. W tym roku może też zapaść decyzja dotycząca ewentualnego wprowadzenia na rynek główny samego ArchiDoc.

ArchiDoc realizuje strategię przygotowaną dla spółki przez AT Kearney. Zgodnie z nią, w maju rozpoczął działalność na rynku call center. Z powodu wysokich wycen działających spółek zrezygnował z akwizycji i uruchomił własną firmę – Call One.

W rozmowie z ISB Rochalski poinformował też, że ArchiDoc jest zainteresowany również wejściem na rynek korespondencji masowej, gdzie również nie wyklucza przejęcia.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,7988245,ArchiDoc_rozmawia_o_przejeciach_spolek_IT__nadal_chce.html

Udostępnij