Obsługa dokumentacji jednego z czołowych dostawców energii
podziel się:

Klient

Spółka obsługująca w Polsce procesy informatyczne jednego z czołowych europejskich dostawców energii.

Potrzeby klienta

Klient przetwarza dokumenty i duże ilości danych. Aby usprawnić przepływ informacji zdecydowano się na rozwiązanie, które w jednym miejscu zgromadzi całą dokumentację w wersji papierowej i elektronicznej, co jednocześnie pozwoli odciążyć pracowników spółki.

Rozwiązanie

Projekt realizowany dla klienta obejmuje digitalizację, przechowywanie oraz udostępnianie dokumentów za pomocą wygodnej, dedykowanej dla klienta aplikacji online. W ramach umowy ArchiDoc przejmuje od klienta archiwalną oraz bieżącą dokumentację projektową, zakupową, sprzedażową, finansową i personalną, która następnie jest indeksowana oraz digitalizowana. Obrazy zeskanowanych dokumentów składowane są w elektronicznym repozytorium, a następnie udostępniane uprawnionym pracownikom spółki energetycznej przez autorską aplikację online – INDO.

Korzyści biznesowe

Usługa realizowana dla klienta umożliwiła scentralizowanie obsługi całej przetwarzanej przez spółkę dokumentacji, dzięki czemu dostęp do danych jest szybszy i wygodniejszy. Pozwala to skrócić czas obsługi poszczególnych spraw oraz zoptymalizować koszty operacyjne związane z bieżącą obsługą tego procesu. Dzięki rozwiązaniu spółka grupy energetycznej zyskała wygodne narzędzie do zarządzania i archiwizacji dokumentów.