Dokumentacja wielkoformatowa, którą najczęściej stanowi dokumentacja techniczna (mapy, szkice) wymaga zastosowania skanerów pozwalających na procesowanie formatów większych niż A4.

Dokumentacja trwale zszyta lub oprawiona nie może zostać fizycznie rozdzielona do pojedynczych stron, co uniemożliwia standardowe skanowanie. Zastosowanie specjalistycznych skanerów książkowych gwarantuje bezpieczne przetwarzanie na postać cyfrową nawet najbardziej delikatnych materiałów, także takich których kąt rozwarcia jest mniejszy niż 180 stopni. Wykorzystanie takich urządzeń eliminuje uszkodzenia i pogorszenie jakości oryginałów. Zastosowanie w skanerach oświetlenia bez promieniowania UV i promieniowania cieplnego gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów. Digitalizacja materiałów archiwalnych odbywa się zgodnie z wytycznymi „Katalogu dobrych praktyk digitalizacji materiałów archiwalnych”.

Digitalizacja mikrofilmów oraz mikrofisz odbywa się z wykorzystaniem najwyższej klasy urządzęń specjalistycznych, gwarantujacych doskonałą jakość obrazu i krótki termin realizacji projektu. Usługa skierowana jest do instytucji i firm, które chcą w wygodny i szybki sposób korzystać z posiadanych materiałów zapisanych na mikroformach. ArchiDoc oferuje skanowanie mikrofilmów o szerokości 16 lub 35 mm, także tych umieszczonych na 300 metrowych bębnach.

Specyficznym rodzajem dokumentacji, która często wymaga zastosowania zarówno skanerów wielkoformatowych jak i specjalistycznych skanerów książkowych jest dokumentacja geodezyjna. ArchiDoc realizuje projekty digitalizacji materiałów geodezyjnych dla Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, obejmujące digitalizację map wielkoformatowych, szkiców, operatów geodezyjnych, rejestrów ewidencji gruntów, wykazów zmian gruntowych itp. Oferujemy także digitalizację z zachowaniem najwyższych standardów materiałów przedwojennych takich jak matrykuły, pierworysy katastralne, mapy uzupełniające, księgi parcel itp.

Sprawdź, co możemy zrobić dla Twojej firmy!

Zapytaj o ofertę

Nasi klienci