09.10.2009

07.10.2009, „Gazeta.pl”, ArchiDoc wprowadzi spółkę zależną na NewConnect, rozważy wejście na GPW

ArchiDoc, spółka działająca w branży zarządzania dokumentami i outsourcingu procesów biznesowych, wprowadzi na NewConnect spółkę zależną IT Point, poinformowali przedstawiciele firmy w środę.

ArchiDoc, spółka działająca w branży zarządzania dokumentami i outsourcingu procesów biznesowych, wprowadzi na NewConnect spółkę zależną IT Point, poinformowali przedstawiciele firmy w środę. ArchiDoc planuje dalszy rozwój m.in. przez akwizycję i żeby pozyskać na nie środki może zostać wprowadzony na giełdę, albo pozyska inwestora branżowego.

"W ciągu najbliższych tygodni sfinalizujemy dwie akwizycje, które wzmocnią IT Point. W przyszłym roku ta spółka powinna mieć przychody rzędu 8 mln zł" – powiedział przewodniczący rady nadzorczej Piotr Cholewa. Dodał, że IT Point ma zostać wprowadzony na NewConnect, najpóźniej w I kwartale 2010 r.

IT Point ma świadczyć usługi IT, głównie na rzecz grupy ArchiDoc i stanowić jej technologiczne zaplecze, tak żeby ta spółka mogła zrezygnować z outsourcingu tego typu usług.

"To była dla nas kluczowa sprawa, musieliśmy się usamodzielnić od zewnętrznych dostawców" – zaznaczył Cholewa. Dodał, że wartość dwóch akwizycji, które przeprowadzi ArchiDoc to "pojedyncze miliony złotych". Obie spółki to warszawskie firmy IT, producenci i dystrybutorzy rozwiązań z zakresu BPM (elektroniczny obieg dokumentów).

Wcześniej ArchiDoc informował, że rozważa wejście na giełdę. Pod koniec zeszłego roku, w rozmowie z agencją ISB, Cholewa przyznał, że plany te zostały odłożone ze względu na sytuację na rynku. Ponieważ strategia spółki zakłada kolejne przejęcia (najbliższe zostaną sfinansowane ze środków własnych) ArchiDoc może wznowić prace nad upublicznieniem lub pozyskać inwestora. Według prezesa spółki Konrada Rochalskiego, decyzja w tej sprawie jest możliwa w najbliższym czasie.

ArchiDoc realizuje strategię przygotowaną przez A.T. Kearney. Firma zakłada, że do 2012 r. jej przychody powinny wzrosnąć od 50 do 100% – w zależności od sukcesu rozmów o akwizycjach – wobec ok. 44 mln zł przychodów w 2008 r., przy rentowności netto na poziomie 15% (w tej chwili jest nawet wyższa). Strategia spółki zakłada akwizycje firm zajmujących się: obsługą korespondencji masowej papierowej oraz elektronicznej, call center, zarządzania zakupami, zarządzania zasobami ludzkimi i drukami departamentowymi.

Udostępnij