28.04.2008

ArchiDoc i COIG przetwarzają dokumentację polskich kopalń

ArchiDoc podpisał umowę na kompleksową digitalizację dokumentacji osobowej z Centralnym Ośrodkiem Informatyki Górnictwa (COIG) w Katowicach.

To już drugi projekt realizowany z inicjatywy COIG S.A. wspólnie przez obie firmy. W ramach współpracy sklasyfikowanych i zeskanowanych zostanie kilkaset tysięcy dokumentów kopalń z okręgu dolnośląskiego. Część prac będzie realizowana w specjalistycznym Centrum Operacyjnym firmy ArchiDoc, zlokalizowanym w Katowicach. Zakończenie projektu planowane jest na maj 2008 roku.

– Z COIG współpracujemy efektywnie od połowy 2007 r. Sprawne i terminowe zakończenie dotychczasowej umowy zadecydowało o podpisaniu kolejnego kontraktu. W jego realizację ze strony ArchiDoc będą zaangażowane dedykowane zespoły, posiadające doświadczenie we współpracy z naszym partnerem – mówi Waldemar Nowicki, Dyrektor Zarządzający ds. Operacyjnych ArchiDoc.

W styczniu 2008 roku ArchiDoc wspólnie z COIG zakończył projekt realizowany na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA. Prace obejmowały kompleksową digitalizację dokumentacji osobowej. W ramach zawartej umowy zeskanowano i zindeksowano kilkaset tysięcy teczek personalnych pracowników z wybranych kopalń węgla kamiennego z okręgu katowickiego.

– Digitalizacja tego typu dokumentacji to proces niezbędny do poprawy efektywności zarządzania informacją osobową w polskim górnictwie. Niezależnie od już wykonanych projektów, w tym obszarze jest jeszcze wiele do zrobienia. Usługa realizowana przez ArchiDoc i COIG, pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie tego procesu, bez utrudniania codziennej działalności kopalń – komentuje Dariusz Kotuchna, szef Działu Marketingu  w COIG.

Udostępnij