28.09.2009

ArchiDoc już od 15 lat na rynku!

ArchiDoc obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Obecnie spółka zatrudnia niemal 500 pracowników, a jej infrastruktura magazynowa to 12.000 m2.

ArchiDoc obchodzi jubileusz 15-lecia działalności. Obecnie spółka zatrudnia niemal 500 pracowników, a jej infrastruktura magazynowa to 12.000 m2.
ArchiDoc obsługuje ponad 280 klientów, m.in. z branży telekomunikacyjnej, finansowej, ubezpieczeniowej i energetycznej. W 2008 roku przychody firmy wyniosły 44 mln zł.

ArchiDoc kontynuuje tradycje spółki Archiwa Śląskie, która rozpoczęła działalność w 1994 roku w Katowicach i była jednym z pierwszych archiwów prywatnych na terenie Śląska. Firma powstała w wyniku zapotrzebowania rynku na obsługę dokumentacji pozostałej po likwidowanych lub upadłych przedsiębiorstwach państwowych. W latach 90. spółka intensywnie się rozwijała, współpracując zarówno z Archiwami Państwowymi, jak i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a wysoka jakość usług przekładała się na rosnącą ilość zleceń. W tym czasie na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na usługi porządkowania i profesjonalnej obsługi zasobów archiwalnych podmiotów komercyjnych. W dużej mierze było to wynikiem dostosowywania wewnętrznych procedur przedsiębiorstw do wymogów Unii Europejskiej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Archiwa Śląskie włączyły do oferty rozwiązania bazujące na innowacyjnych technologiach informatycznych, niespotykanych wcześniej na polskim rynku.

Przełomowy w historii firmy był rok 2003, kiedy spółka podpisała prestiżowy kontrakt na obsługę dokumentacji archiwalnej Telekomunikacji Polskiej SA. Filar projektu stanowiło zorganizowanie i kompleksowe prowadzenie dedykowanego dla klienta Centralnego Archiwum Dokumentów. Była to największa operacja logistyczna w skali kraju i jedna z największych w Europie. Kontrakt umożliwił Archiwom Śląskim zdobycie unikalnego doświadczenia z zakresu nowoczesnego zarządzania dokumentami dla jednej z największych polskich firm, przetwarzającej masową ilość danych.

„Od 15 lat ArchiDoc, a wcześniej Archiwa Śląskie, zarządza w modelu outsourcingowym dokumentami największych polskich firm. Jako pierwsi w Polsce połączyliśmy ofertę z tego zakresu z rozwiązaniami informatycznymi, umożliwiającymi zarówno automatyzację realizacji naszych usług, jak i wzrost bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Długoletnie doświadczenie, najwyższe standardy jakościowe oraz otwarcie na innowacyjne technologie zapewniły ArchiDoc pozycję lidera rynku. Dalecy jesteśmy jednak od osiadania na laurach. Nasza spółka systematycznie poszerza zakres świadczonych usług, tak aby w jak najbardziej kompleksowy sposób zaspokajać potrzeby aktualnych i potencjalnych klientów” – mówi Piotr Cholewa, Prezes Zarządu ArchiDoc Sp. z o.o.

W konsekwencji intensywnego rozwoju i przekształcenia z regionalnej firmy archiwistycznej w ogólnopolski podmiot świadczący szeroki zakres usług outsourcingowych, 17 listopada 2005 roku dotychczasowa nazwa spółki została zmieniona na ArchiDoc. Ponadto, rozbudowano strukturę organizacyjną oraz utworzono nowe lokalizacje firmy: Biuro Klientów Strategicznych w Warszawie oraz dwa Centra Operacyjne: w Młochowie i Włocławku. Efektem dalszego rozwoju spółki było uruchomienie w 2007 roku nowych oddziałów w Warszawie oraz w Katowicach.

Strategia rozwoju ArchiDoc na lata 2009-2011 obejmuje dalszy rozwój oferty, m.in. o rozwiązania dedykowane dla procesów realizowanych przez firmy z kluczowych dla spółki sektorów, wzmocnienie struktur sprzedażowych oraz opracowanie kolejnych, autorskich rozwiązań informatycznych, usprawniających świadczone usługi.
W Zarządzie ArchiDoc zasiadają Prezes Piotr Cholewa oraz Wiceprezes Waldemar Nowicki.

Podsumowanie 15 lat działalności ArchiDoc:

2008

  • Przeniesienie oddziałów z Włocławka oraz Katowic (ul. Zbożowa) do nowoczesnego budynku biurowo-magazynowego na terenie Górnośląskiego Parku Przemysłowego w Katowicach

2007

  • Uruchomienie Centrum Operacyjnego przy ul. Modularnej w Warszawie

2006

  • Zmiana struktury organizacyjnej oraz utworzenie nowych lokalizacji firmy: Biura Klientów Strategicznych w Warszawie oraz dwóch Centrów Operacyjnych: w Młochowie i Włocławku

2005

  • Zmiana dotychczasowej nazwy spółki – Archiwa Śląskie na ArchiDoc

2003

  • Podpisanie przez Archiwa Śląskie prestiżowego kontraktu na obsługę dokumentacji archiwalnej Telekomunikacji Polskiej SA

II połowa lat 90.

  • Intensywny rozwój firmy w zakresie porządkowania i profesjonalnej obsługi zasobów archiwalnych podmiotów komercyjnych

1994

  • Założenie firmy Archiwa Śląskie w Katowicach (późniejszy ArchiDoc)

Fotorelację z imprezy z okazji 15-lecia ArchiDoc można obejrzeć pod adresem: http://www.archidoc.pl/15_lecie/index.php

Udostępnij