13.06.2006

ArchiDoc laureatem konkursu „Teraz Polska”

ArchiDoc, największa polska firma świadcząca usługi kompleksowego zarządzania dokumentami, została nagrodzona Godłem „Teraz Polska” za usługę Outsourcingu Zarządzania Korespondencją. Ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej, XVI edycji konkursu „Teraz Polska” i uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas Koncertu Galowego, który odbył się 12 czerwca w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Zgłoszona przez ArchiDoc usługa została pozytywnie zaopiniowana przez Branżową Komisję Ekspertów z zakresu elektroniki i informatyki, uzyskując 950 punktów na 1000 możliwych. „Cieszymy się, że realizowany przez nas Outsourcing Zarządzania Korespondencją, pierwsza i jedyna tego typu usługa w Polsce, w dodatku realizowana przez ArchiDoc w takiej skali, zyskała uznanie jurorów i ekspertów najbardziej prestiżowego konkursu gospodarczego na naszym rynku”, mówi Piotr Cholewa, Prezes ArchiDoc.

Outsourcing Zarządzania Korespondencją polega na przekierowaniu korespondencji klienta do  zewnętrznego centrum operacyjnego. Usługa świadczona w modelu outsourcingu jest ukierunkowana na przetwarzanie dokumentów papierowych na postać elektroniczną i jest realizowana w oparciu o najnowocześniejsze technologie informatyczne. Outsourcing Zarządzania Korespondencją łączy w sobie tradycyjne usługi z obszarów:

  • logistycznego: przejęcie i sortowanie dokumentów papierowych,
  • zarządzania obiegiem dokumentów papierowych: archiwizacja i udostępnianie dokumentów w formie papierowej, wydzielanie i niszczenie dokumentów po zakończeniu okresu ich archiwizowania
  • oraz zarządzania obiegiem dokumentów elektronicznych.

Przykładem funkcjonującego wdrożenia usługi Outsourcingu Zarządzania Korespondencją jest Centralna Kancelaria Dokumentów TP oraz Kancelaria UPC prowadzona przez pracowników ArchiDoc. Dziennie firma ArchiDoc prowadzi operacje przyjęcia, sortowania i skanowania około 51 000 dokumentów. W systemach CRM klientów jest rejestrowane ponad 20.000 usług. Dokumenty w wersji elektronicznej są dostępne dla 1000 zarejestrowanych użytkowników – pracowników TP i UPC. Czas dostępu do zeskanowanego dokumentu wynosi 1,5 sekundy.

Konkurs „Teraz Polska” na najlepsze produkty i usługi, organizowany przez Fundację Promocyjnego Godła Polskiego to niekomercyjne przedsięwzięcie mające na celu wyłonienie grupy najlepszych polskich produktów i usług, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, są lub mogą stać się wzorem. W trakcie oceny zgłoszeń szczególny nacisk kładziony jest na poziom jakości przedmiotu zgłoszenia, jego nowoczesność i innowacyjność, niezawodność oraz efektywność działania firmy. Wszystkie oceny dokonywane są przez Branżowe Komisje Ekspertów, w oparciu o kryteria konkursu "Teraz Polska", na podstawie przesłanych przez uczestników wniosków weryfikacyjnych.

Finał Konkursu „Teraz Polska" na Najlepsze Produkty i Usługi, czyli Koncert Galowy „Teraz Polska", jest najważniejszym wydarzeniem w rocznym cyklu konkursu i stanowi uroczystość podsumowania każdej edycji, a także jej zamknięcie. Dzięki staraniom organizatorów jest postrzegany nie tylko jako niezwykle prestiżowa impreza gospodarcza, ale również kulturalna.

Tegoroczna edycja konkursu „Teraz Polska” była już szesnastą z kolei. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 4000 przedsiębiorstw i nagrodzono 299 firm, które dzięki posługiwaniu się Polskim Godłem Promocyjnym odniosły sukces rynkowy lub ugruntowały swoją pozycję.

Udostępnij