30.10.2023

ArchiDoc nominowany do Document Manager Awards. Jako jedyna firma z Polski

ArchiDoc, spółka z Chorzowa zajmująca się zarządzaniem dokumentami, archiwizacją i elektronicznymi obiegami dokumentów, została nominowana w kategorii „Dostawca outsourcingowy roku” w konkursie Document Manager Awards – jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń branży zarządzania dokumentami i informacją, organizowanego przez londyński magazyn „Document Manager”.

ArchiDoc, spółka z Chorzowa zajmująca się zarządzaniem dokumentami, archiwizacją i elektronicznymi obiegami dokumentów, została nominowana w kategorii „Dostawca outsourcingowy roku” w konkursie Document Manager Awards – jednego z najważniejszych w Europie wydarzeń branży zarządzania dokumentami i informacją, organizowanego przez londyński magazyn „Document Manager”.

 

ArchiDoc to polska spółka z Chorzowa. Założona w 1996 r. przez lata zdobyła dominującą pozycję w branży archiwizacji dla klientów zewnętrznych, równocześnie rozwijając obsługę coraz bardziej złożonych procesów związanych z zarządzaniem dokumentami oraz przetwarzaniem informacji w nich zawartych. Dzięki realizacji projektów w ramach OASIS Group, do której należy, rozwiązania dostarczane przez spółkę służą klientom z całej Europy.

 

Cieszy nas, że jesteśmy doceniani przez naszych zagranicznych partnerów. W naszej codziennej pracy staramy się zrozumieć ich potrzeby i je spełnić, realizując usługi o najwyższej jakości. Niby proste, ale realizacja tak pojętej misji nierzadko wiąże się z wykorzystaniem bardzo skomplikowanej technologii – mówi Konrad Rochalski, prezes ArchiDoc.

 

ArchiDoc został nominowany w konkursie Document Manager Awards brytyjskiego magazynu „Document Manager” w kategorii „Dostawa outsourcingowy roku”. Jednocześnie jest jedyną nominowaną spółką z Polski. Wśród konkurentów znajdują się światowe tuzy, takie jak Canon Business Services, Kodak Alaris czy Iron Mountain. W sumie o nagrodę w tej kategorii ubiega się 13 podmiotów, część z nich specjalizująca się wyłącznie w rozwiązaniach IT i technologicznych.

 

Jeden z najważniejszych konkursów branży

Document Manager Awards jest organizowany od 2007 r. przez redakcję magazynu „Document Manager”. Co roku gromadzi setki przedstawicieli branży zarządzania dokumentami i informacją z całego świata.

 

W tym roku podczas Document Manager Awards przyznano kilkanaście nagród, między innymi w kategoriach najlepszego produktu z  wykorzystaniem technologii AI, RPA, optycznego rozpoznawaniu tekstu czy archiwizacji.

 

Jury w konkursie Document Manager Awards składa się z praktyków, którzy trzymają rękę na pulsie najnowszych rozwiązań w branży, a dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie krytycznie spojrzeć na zgłaszane w konkursie case studies. Już sam fakt nominacji i znalezienia się wśród kilku najlepszych podmiotów w danej kategorii świadczy o profesjonalizmie spółki – mówi Dave Tyler, redaktor naczelny magazynu „Document Manager”, organizatora konkursu Document Manager Awards.

 

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 16 listopada w Londynie.

 

ArchiDoc: archiwizacja i technologia

ArchiDoc dysponuje pięcioma Centrami Operacyjnymi w: Chorzowie, Katowicach, Sokołowie, Warszawie i Łodzi, a także siecią ponad 50 kancelarii w całej Polsce. Wśród nich znajduje się Centralne Archiwum Dokumentów, które jest największym archiwum dokumentów w kraju. Można w nim przechowywać zbiory o łącznej długości ponad 700 kilometrów, czyli blisko dwa razy więcej niż zasoby Archiwów Państwowych zgromadzone w trzech archiwach o charakterze centralnym i ponad 30 regionalnych. Centralne Archiwum Dokumentów ArchiDoc to jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych obiektów tego typu w kraju.

 

Jednocześnie spółka stawia na rozwój technologii. Na potrzeby rozwoju jej autorskiego oprogramowania pracuje ponad 30 programistów. Dodatkowo, spółka dysponuje flotą nowoczesnych skanerów, urządzeń do odczytywania treści OCR (optical character recognition), w tym pisma ręcznego, a wykorzystywane przez nią roboty i techniki uczenia maszynowego pozwalają automatycznie identyfikować informacje na nośnikach papierowych i elektronicznych, weryfikować je w bazach danych lub budować zbiory danych od podstaw. Obecnie spółka buduje własne narzędzia do obsługi dokumentów i danych na bazie sztucznej inteligencji.

 

ArchiDoc specjalizuje się także w budowaniu i rozwoju systemów do elektronicznego obiegu dokumentów. Świadczy także usługi consultingowe w tym zakresie. Od 2013 jest partnerem firmy Webcon.

 

Procesy realizowane w modelu outsourcingowym

Dzięki wykorzystaniu technologii ArchiDoc realizuje zaawansowane procesy związane z obsługą dokumentów. Na przykład dla sektora bankowego gromadzi i weryfikuje dokumenty i informacje związane z obsługą wniosków kredytowych, wydatnie wspomagając w ten sposób analityków finansowych w bankach. Dla branży leasingowej prowadzi obsługę mandatów: od momentu wpłynięcia do leasingodawcy mandatu dla kierowcy od zagranicznego lub polskiego organu za złamanie przepisów drogowych, przez ustalenie właściwego kierującego pojazdem, kontakt z nim, poinformowanie organu o faktycznym sprawcy za wykroczenie. Firma zajmuje się kompleksową obsługą umów dla sektora telekomunikacyjnego (wraz z obsługą zwrotów i reklamacji urządzeń), energetyki i usług dla ludności.

 

Wśród klientów spółki znajduje się 9 z 10 największych polskich banków, największe podmioty sektora ubezpieczeń, branża medyczna i administracja państwowa.

 

Udostępnij