11.06.2008

ArchiDoc pracuje dla Kredyt Banku

ArchiDoc realizuje projekt indeksowania i skanowania umów kredytowych dla Kredyt Banku S.A. To kolejna umowa ArchiDoc z firmą z sektora bankowego. Wcześniej – w 2007 roku - nawiązana została współpraca z CitiBankiem Handlowym.

– Wzrost konkurencji na rynku międzybankowym wymusza nie tylko poszukanie nowych metod oszczędności, ale także sposobów na zapewnienie klientom szybkiej i sprawnej obsługi. Wydzielenie na zewnątrz czynności nie związanych bezpośrednio z podstawową działalnością banku, pozwoliło nam na uporządkowanie i zoptymalizowanie zarządzania tymi procesami, a w rezultacie na wygenerowanie dodatkowych oszczędności – mówi Anna Dzierzbicka – Zimny, Dyrektor Departamentu Dokumentacji i Administracji w Kredyt Banku SA.

Zakres współpracy między ArchiDoc a Kredyt Bankiem obejmuje  formalną weryfikację poprawności  wniosków kredytowych, ich digitalizację oraz udostępnianie elektronicznych obrazów dokumentów upoważnionym pracownikom banku. Cały proces realizowany jest z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa ochrony przetwarzanych informacji, zarówno na poziomie fizycznym, jak i informatycznym. Papierowe wersje dokumentacji trafiają do specjalnie zabezpieczonego magazynu ArchiDoc w Młochowie. Obsługa back-office procesu kredytowego realizowana przez firmę zewnętrzną umożliwia bankowi koncentrację na jego podstawowej działalności i eliminuje konieczność angażowania pracowników instytucji w czasochłonne działania administracyjne.

– Wdrożone przez ArchiDoc rozwiązanie przyspiesza i usprawnia proces rozpatrywania wniosków kredytowych. Wysoka jakość obsługi, wpływająca na kształtowanie pozytywnego wizerunku banku, z pewnością korzystnie wpływa na pozyskiwanie nowych i utrzymanie dotychczasowych klientów instytucji. Rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz liczne audyty wewnętrzne i zewnętrzne, które przechodzi nasza firma,  zapewniają przetwarzanym dokumentom ochronę na najwyższym poziomie – komentuje Marek Bronder, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Rozwoju ArchiDoc.

Udostępnij