02.03.2016

ArchiDoc robi kolejny krok w stronę ekspansji zagranicznej

Do grona klientów ArchiDoc,dołączyła brytyjska spółka Phlexglobal Ltd. W ramach współpracy obu firm w II kwartale 2016 roku w Lublinie uruchomione zostanie nowoczesne centrum przetwarzania dokumentacji klinicznej.

Do grona klientów ArchiDoc, jednego z polskich liderów rynku BPO, dołączyła brytyjska spółka Phlexglobal Ltd. W ramach współpracy obu firm w II kwartale 2016 roku w Lublinie uruchomione zostanie nowoczesne centrum przetwarzania dokumentacji klinicznej. Docelowo zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób.

Polska to jedna z 3 najlepszych lokalizacji dla centrów usług wspólnych na świecie. Każdego roku kolejne firmy działające na rynkach międzynarodowych otwierają w naszym kraju swoje biura. Część podmiotów decyduje się zrobić to przy wsparciu lokalnych partnerów. Phlexglobal to kolejna firma, której operacje w Polsce wspiera ArchiDoc, będący krajowym liderem w obszarze outsourcingu procesów back-office. ArchiDoc od kilku lat obsługuje podmioty działające globalnie. Spółka współpracuje m.in. z międzynarodowym graczem z branży logistycznej oraz instytucjami działającymi w sektorze finansowym.

Dla firm działających globalnie korzystanie z outsourcingu jest naturalne. Międzynarodowe koncerny najczęściej tworzą własne centra usług wspólnych (SSC) lub współpracują z dużymi, światowymi graczami BPO. Mniejsze firmy chętnie korzystają z usług podmiotów dobrze znających lokalny rynek – mówi Konrad Rochalski, prezes zarządu ArchiDoc i Voice Contact Center.

Phlexglobal jest bardzo podekscytowane nowo powstałą lokalizacją. Wybraliśmy Lublin z powodu jego doskonałego połączenia lotniczego z Wielką Brytanią, dostępu do absolwentów uniwersyteckich oraz postawy lokalnych organizacji zachęcającej do lokowania biznesu zagranicznego w regionie i gotowości do udzielania konkretnego wsparcia w tym zakresie. Współpraca z ArchiDoc zdecydowanie ułatwi nam wejście na polski rynek – mówi Stella Donoghue, Dyrektor Zarządzająca Phlexglobal Ltd.

Pierwszym etapem projektu był wybór lokalizacji. Wspierając się rekomendacjami ArchiDoc klient zdecydował się uruchomić biuro w Lublinie. Z jednej strony miasto nie jest tak nasycone centrami usług jak Kraków, Wrocław czy Warszawa, z drugiej oferuje duży wybór przestrzeni biurowej i wsparcie ze strony wyspecjalizowanej komórki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

Od kilku lat aktywnie działamy na rzecz wykorzystania potencjału inwestycyjnego Lublina i województwa lubelskiego. Oferujemy m.in. wsparcie w zakresie wyboru terenów pod inwestycje i potencjalnych kooperantów, organizujemy też wizyty inwestycyjne. Bardzo cieszymy się, że nasze miasto jest postrzegane jako atrakcyjna lokalizacja dla inwestycji z dynamicznie rozwijającego się sektora BPO i przyciąga coraz więcej firm z tej branży – mówi Magda Osiak z zespołu Biznes Lubelskie, funkcjonującego w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Lublin to doskonała lokalizacja dla branży BPO. Rok temu uruchomiliśmy tutaj centrum operacyjne Voice Contact Center i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z miastem. Cenimy sobie profesjonalne i elastyczne podejście do inwestorów oraz dynamikę rozwoju lokalnego rynku biurowego – dodaje Konrad Rochalski.

W pierwszym etapie projektu w polskim biurze Phlexglobal zostanie zatrudnionych 20 osób. Wraz z rozwojem kompetencji i doświadczenia zespołu planowany jest nawet trzykrotny wzrost skali oraz poszerzenie zakresu zadań realizowanych w ramach projektu. Proces rekrutacyjny już wystartował i będzie się składał z kilku etapów. Kandydaci przejdą m.in. szczegółowe testy kompetencyjne, które pozwalają wybrać osoby o predyspozycjach odpowiednich dla oferowanej pracy. Pracownicy będą wykonywać swoje zadania w języku angielskim. Jego znajomość jest jednym z podstawowych kryteriów przy doborze kandydatów. Założeniem jest zbudowanie stabilnego zespołu, dlatego spółka oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia. Część szkoleń dla przyszłych pracowników odbędzie się w centrali Phlexglobal w Wielkiej Brytanii.

Phlexglobal to światowy lider dostarczający rozwiązania i usługi elektronicznego obiegu dokumentacji z badań klinicznych (eTMF). Spółka działa w centrach operacyjnych w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Wykorzystując unikalną kombinację technologii eTMF, wysokiej jakości świadczonych usług oraz specjalistycznych zasobów Phlexglobal dostarcza dedykowane rozwiązania TMF dla rynku usług medycznych.

Udostępnij