23.04.2008

ArchiDoc zawarł umowę partnerską z Remondis Data

ArchiDoc nawiązał współpracę z firmą Remondis - jednym z największych przedsiębiorstw na świecie zajmujących się kompleksową gospodarką wodną i recyklingiem.

Firmy nawiązały ścisłą współpracę w zakresie niszczenia dokumentów papierowych. Dodatkowo Remodis wesprze ArchiDoc w procesie przechowywania dokumentacji papierowej klientów z sektora MSP.

– Strategicznym celem ArchiDoc jest budowanie kompetencji w obszarze kompleksowej obsługi procesów back-office. Nasza firma obsługuje przede wszystkim największe spółki z sektora telekomunikacyjnego, bankowego i ubezpieczeniowego. Ze względu na bardzo rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, kontrakty te najczęściej realizowane są w oparciu o dedykowaną infrastrukturę informatyczną, jak i magazynową. Z drugiej strony  ArchiDoc wywodzi się z rynku tradycyjnej archiwizacji, często więc trafiają do nas firmy zainteresowane jedynie przechowywaniem dokumentacji papierowej. Ponieważ z roku na rok zainteresowanych tym obszarem outsourcingu jest coraz więcej, postanowiliśmy nawiązać współpracę z firmą, która jest światowym liderem w zakresie składowania i niszczenia dokumentacji papierowej – mówi Marek Bronder, Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży i Rozwoju w ArchiDoc.

Obie spółki – Remodis Data oraz ArchiDoc – należą do krajowej czołówki w zakresie zarządzania dokumentacją. ArchiDoc wyspecjalizował się w usługach związanych pozyskiwaniem danych z dokumentów oraz z ich szybkim i bezpiecznym udostępnianiem klientom. Firma Remondis zaś, dysponując 4 oddziałami i sprawną logistyką na terenie całego kraju, koncentruje się przede wszystkim na bezpiecznym przechowywaniu dokumentacji papierowej.

– Impulsem do podjęcia współpracy z ArchiDoc było rosnące zainteresowanie przechowywaniem dokumentacji papierowej w modelu outsourcingowym. Coraz mniejsze firmy dostrzegają korzyści zorganizowania tego procesu przez zewnętrznego dostawcę. Wspólnie z ArchiDoc chcemy podnosić standardy w branży tradycyjnej archiwistyki, aby nasze usługi postrzegane były jako narzędzia niezbędne do efektywniejszego zarządzania firmą – mówi Jacek Dudkiewicz, Prezes Zarządu REMONDIS DATA Office Sp. z o.o.

Wsparcie w zakresie wiedzy, doświadczeń oraz know-how w obszarze sprawnej i niskokosztowej obsługi dokumentacji papierowej firma Remondis otrzymuje od siostrzanej spółki RHENUS Office Systems GmbH, z którą należą do koncernu RETHMANN.

Udostępnij