26.04.2011

„Bankier”, Ipsos: 38% dużych firm zleca outsourcing obsługi korespondencji

Co czwarte duże przedsiębiorstwo w Polsce outsoursuje obsługę kancelarii, wynika z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Ipsos na zlecenie spółki ArchiDoc.

Co czwarte duże przedsiębiorstwo w Polsce outsoursuje obsługę kancelarii, wynika z badania przeprowadzonego przez agencję badawczą Ipsos na zlecenie spółki ArchiDoc. W raporcie podano też, że 38% polskich dużych firm zleca outsourcing korespondencji, to o 21 pkt proc. więcej niż w 2006 r.

"Przedsiębiorstwa przetwarzające dużą liczbę dokumentów chętnie decydują się na outsourcing obsługi korespondencji. Firmy z sektora telekomunikacyjnego i infrastruktury planują na ten cel przeznaczyć najwięcej środków finansowych. Z badań ArchiDoc wynika, że w branży telekomunikacyjnej – w porównaniu z 2008 rokiem – wydatki wzrosną aż o 50, a w sektorze infrastruktury o 39 punktów procentowych" – czytamy w raporcie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CATI w październiku 2010 roku na próbie 200 osób z firm zatrudniających ponad 250 pracowników lub generujących ponad 200 milionów przychodów rocznie.

Udostępnij