17.09.2010

„Dziennik Zachodni”, 400 nowych miejsc pracy będzie w Chorzowie

Na początek 400 osób, a docelowo nawet 900 znajdzie prace we właśnie powstającym na Śląsku nowym centrum operacyjnym ArchiDoc.

Na początek 400 osób, a docelowo nawet 900 znajdzie prace we właśnie powstającym na Śląsku nowym centrum operacyjnym ArchiDoc. O ulokowaniu wielkiego magazynu na dokumenty, powierzane przez rozmaite instytucje i firmy, zadecydowały atuty położonego na granicy z Katowicami i przy A4 centrum logistycznego ProLogis Park Chorzów. Lokalizacja wynika także z tego, że w województwie śląskim jest potencjał dla firm zajmujących się magazynowaniem dokumentów, ich przetwarzaniem i archiwizowaniem elektronicznym. Nowy obiekt docelowo ma zastąpić trzy dotychczasowe śląskie placówki spółki. Będzie miał 10 tyś. m kw. powierzchni magazynowej i ponad 2 tyś. m kw. biur. To jedno z największych tego typu centrów na Śląsku.

Zagospodarowywanie części magazynu już rozpoczęto, natomiast ostateczne uruchomienie działalności w nowym miejscu planowane jest na i kwietnia 2011 roku. Obecnie na rzecz całej grupy ArchiDoc pracuje niemal 900 osób. Do końca 2010 roku zatrudnienie może sięgnąć 1000 osób. W chorzowskim oddziale firmy na początku pracować będzie 400.

 

Udostępnij