17.03.2011

„Gazeta prawna”, Kto zarobi na wiosennyc porządkach

Z najnowszych badań wykonanych na zlecenie spółki ArchiDoc wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat zainteresowanie outsourcingiem wzrosło o ok. 10 proc. Spośród 200 przedsiębiorstw biorących udział w badaniu 58 proc. zadeklarowało, że korzysta z usług instytucji zewnętrznych .

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na outsourcing różnego rodzaju usług. Szczególnie chętnie zatrudniają zewnętrzne firmy zajmujące się sprzątaniem. Te dzięki temu zarabiają coraz więcej i coraz lepiej płacą pracownikom. A i tak o nich trudno.

Z najnowszych badań wykonanych na zlecenie spółki ArchiDoc wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat zainteresowanie outsourcingiem wzrosło o ok. 10 proc. Spośród 200 przedsiębiorstw biorących udział w badaniu 58 proc. zadeklarowało, że korzysta z usług instytucji zewnętrznych (w 2008 roku było to niecała połowa). Najczęściej usługi dotyczą zaawansowanych procesów back-office (administracja, księgowość) oraz technologii informatycznych. Jednak, jak zauważają specjaliści, w najbliższych latach szybko będzie rozwijał się także sektor usług prostych, takich jak ochrona mienia czy sprzątanie. – Szukające oszczędności firmy w pierwszej kolejności starają się wyrzucić tego typu zajęcia poza obszar swojej działalności – zauważa Adam Zieliński, ekspert specjalizujący się w outsourcingu na jednej z warszawskich uczelni. -Popyt na nie będzie więc coraz większy – dodaje. (…)

Aleksandra Kozicka – Puch

www.gazetaprawna.pl

 

Udostępnij