14.09.2010

Nowe centrum operacyjne ArchiDoc w Chorzowie

ArchiDoc w związku z dynamicznym rozwojem podjął decyzję o uruchomieniu nowego centrum operacyjnego. Spółka podpisała umowę z Prologis Polska na wynajem powierzchni zlokalizowanej w parku logistycznym w pobliżu Katowic i Chorzowa.

ArchiDoc SA w związku z dynamicznym rozwojem podjął decyzję o uruchomieniu nowego centrum operacyjnego. Spółka podpisała umowę z Prologis Polska na wynajem powierzchni zlokalizowanej w parku logistycznym w pobliżu Katowic i Chorzowa. Nowy obiekt, który docelowo ma zastąpić inne śląskie lokalizacje Spółki, będzie miał 10 tys. m2 powierzchni magazynowej i ponad 2 tys. m2 biur.

Proces zagospodarowywania części magazynu został już rozpoczęty, natomiast finalne uruchomienie działalności w nowej lokalizacji planowane jest na 1 kwietnia 2011 roku. W chorzowskim oddziale firmy na początku zatrudnionych będzie 400 osób, ale potencjał budynku pozwala zwiększyć tę liczbę nawet do 900 pracowników. ProLogis Park Chorzów jest jednym z największych centrów logistycznych na Śląsku. Położone w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 Kraków – Wrocław, stanowi doskonałą lokalizację dla oddziałów czy hal magazynowych dużych przedsiębiorstw.

„Zwiększenie zaplecza logistycznego jest efektem dynamicznego rozwoju ArchiDoc oraz stale wzrastającej liczby kontraktów w zakresie BPO. Za wyborem Prologis Park Chorzów przemawiało wiele aspektów: lokalizacja, atrakcyjne warunki cenowe i elastyczność w zakresie dostosowania powierzchni do naszych potrzeb. Decyzja o najmie nieruchomości wynika również z obecnej sytuacji na rynku deweloperskim, która sprzyja podpisywaniu umów długoterminowych” – powiedział Waldemar Nowicki, Wiceprezes Zarządu ArchiDoc SA.

Udostępnij