26.01.2012

„Parkiet”, Kilkadziesiąt milionów złotych do przejęcia

Firma Outsourcing Experts (OEX) chce konsolidować rynek. Pieniądze na zakupy zamierza pozyskać, sprzedając nowe akcje.

Firma Outsourcing Experts (OEX) chce konsolidować rynek. Pieniądze na zakupy zamierza pozyskać, sprzedając nowe akcje. – Zamierzamy się rozwijać nie tylko organicznie, ale również przez przejęcia. To właśnie na ten cel chcielibyśmy pozyskać pieniądze z giełdy- potwierdza Konrad Rochalski, prezes OEX. Dodaje, że w grę wchodzi oferta o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Termin wejścia spółki na GPW jest uzależniony m.in. od koniunktury na parkiecie.

Firma OEX powstała w ubiegłym roku z połączenia grupy ArchiDoc i spółek z Funduszu NEO Investments. -W 2010 r. nasza spółka miała ok. 150 mln zł przychodów, a w 2011 r. było to już ok. 170 mln zł. Chcemy rosnąć rocznie o kilkanaście procent, bez uwzględnienia akwizycji – mówi prezes. Spółka rok zamknęła na plusie. Prezes nie ujawnia, jaki konkretnie był wynik. – Zanotowaliśmy znaczący zysk, a to dopiero pierwszy, niepełny rok działalności grupy OEX po konsolidacji- mówi.

Rynek outsourcingu w Polsce jest bardzo mocno rozdrobniony. Dlatego trudno oszacować jego wartość. – Są dane, według których w 2011 r. miał on wartość ok. 4 mld zł – wskazuje Rochalski. Te szacunki nie uwzględniają mniejszych firm oraz podmiotów zajmujących się mniej zaawansowanymi usługami.
Zdaniem Rochalskiego w czasie kryzysu zapotrzebowanie na usługi outsourcingowe wzrasta. – Firmy szukają oszczędności, stąd wzrost popytu na nasze usługi. Jestem przekonany, że najlepsze czasy dopiero przed nami- mówi.

KMK
 

Udostępnij