26.03.2013

Puls Biznesu, Outsourcing Experts z Tellem

Na giełdzie może pojawić się holding o obrotach bliskich pół miliarda złotych.

Na giełdzie może pojawić się holding o obrotach bliskich pół miliarda złotych.

Już niedługo na giełdzie mogą być notowane akcje kolejnego, po Impelu i Arterii, holdingu outsourcingowego. Jego przychody wyniosły w 2012 r. 477 mln zł, a zysk netto około 20 mln zł. Takie są łączne wyniki nienotowanego Outsourcing Experts i giełdowego Tella.

Tell poinformował o pozyskaniu nowego udziałowca. Za 12,8 mln zł fundusz Neo Investment zgodził się kupić akcje spółki SPV, której głównym aktywem będzie 20,4 proc. akcji Tella dających 32,1 proc. głosów na NWZ. Transakcję warunkują m.in. wyniki due diligence przeprowadzonego przez Neo Investment w Tellu. Innym warunkiem jest jednak połączenie Tella z Outsourcing Experts. Technicznie miałoby to się odbyć poprzez przejęcie Outsourcing Experts przez Tella. Tell ma w tym celu wyemitować akcje, które zostaną objęte przez właścicieli Outsourcing Experts. Zapłacą za nie aportem w postaci akcji Outsourcing Experts. Właścicielami Outsourcing Experts są Neo Investment, za którą stoją Piotr Badowski, Piotr Beaupre i Jerzy Motz oraz Silquern Holdings, kontrolowany przez Piotra Cholewę. Kiedy łączyli swoje biznesy, zapowiadali, że planują wejście na giełdę. Potem jednak plan ten został zarzucony.

– Gdyby chodziło tylko o to, żeby Outsourcing Experts wszedł na giełdę, to są tańsze i prostsze metody niż takie transakcje jak z Tellem. Liczymy na synergię – mówi Konrad Rochalski.

Tell to największa sieć punktów sprzedaży sieci komórkowej Orange. Wchodzący w skład Outsourcing Experts Archidoc zajmuje się m.in. zarządzaniem dokumentami dla TP, posługującej się marką Orange. Największą spółką grupy jest zajmujący się outsourcingiem sprzedaży Cursor. Poza tym w skład grupy wchodziły rebrandingowy Galposter i spółka call center.

KA

Udostępnij