05.02.2019

Rzeczpospolita, Centra usług idą w Polskę

Firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu coraz częściej kierują się do mniejszych ośrodków, w czym będzie ich teraz wspierał uruchomiony w ubiegłym roku rządowy program „Fabryka".

Firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu coraz częściej kierują się do mniejszych ośrodków, w czym będzie ich teraz wspierał uruchomiony w ubiegłym roku rządowy program „Fabryka”.

Na mapie Polski, na której Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) przedstawia rozmieszczenie inwestycji w nowoczesne usługi dla biznesu, w ostatnich latach pojawiają się i powiększają nowe punkty. To mniejsze miasta, budzące zainteresowanie już nie tylko krajowych, ale i zagranicznych firm z tej branży. Co prawda w ubiegłym roku ponad 80 proc. z prawie 280 tys. jej pracowników skupiało się w sześciu głównych ośrodkach – z Krakowem, Warszawą i Wrocławiem na czele – ale na celowniku inwestorów pojawiają się kolejne lokalizacje.

Cały artykuł ukazał się na portalu Rzeczpospolita pod linkiem: https://www.rp.pl/Widziane-z-regionu/301219939-Centra-uslug-ida-w-Polske.html

 

Udostępnij