20.05.2008

TP SA przedłuża współpracę z ArchiDoc

ArchiDoc przedłużył umowę z Telekomunikacją Polską S.A. na prowadzenie Kancelarii i Archiwum Dokumentów. Zawarty na czas nieokreślony kontrakt stanowi kontynuację 5-letniej współpracy zapoczątkowanej w 2003 r.

Pierwszym jej etapem była organizacja Centralnego Archiwum Dokumentów Klienckich TP SA. Przeprowadzona wówczas przez ArchiDoc operacja przejęcia 12 milionów teczek oraz 560 milionów dokumentów księgowych z 300 lokalnych archiwów operatora była największą tego typu akcją logistyczną w Europie Środkowo – Wschodniej. Kilka miesięcy później ArchiDoc zorganizował Centralną Kancelarię TP SA, która przejęła obsługę prawie miliona dokumentacji bieżącej kierowanej miesięcznie do Klienta.

Obecna umowa to efekt trwających wiele miesięcy negocjacji, które pozwoliły na wypracowanie optymalnego modelu współpracy pomiędzy ArchiDoc i Telekomunikacją Polską. W jego ramach operator uzyska między innymi prawo własności do wykorzystywanego w procesie obsługi dokumentów TP SA dedykowanego systemu informatycznego, stworzonego przez ArchiDoc. Renegocjowane zostały także porozumienia w zakresie dzierżawy nieruchomości, czego celem było min. zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dokumentów TP SA.

– Wydłużenie współpracy o kolejne lata, a także zapewnienie sobie gwarancji ciągłości świadczenia usług z tak znaczącym klientem jak Telekomunikacja Polska to dla nas olbrzymi sukces, ale i wielkie wyzwanie. Realizowane przez ArchiDoc usługi umożliwią operatorowi szybki i wygodny dostęp do dokumentacji klienckiej, co bezpośrednio wpływa na usprawnienie obsługi abonentów. Narzędzia udostępnione TP SA w ramach funkcjonalności systemu oraz dedykowany dla tego klienta zespół ArchiDoc, liczący ponad 350 osób, pozwalają na obsługę ponad 30 tysięcy dokumentów w ciągu 24 godzin. Wykorzystanie naszego doświadczenia i potencjału w procesie obsługi dokumentacji umożliwia Telekomunikacji Polskiej S.A. koncentrację na podstawowej działalności i skuteczniejsze zabieganie o klientów, na coraz bardziej konkurencyjnym rynku – mówi Piotr Cholewa, Prezes Zarządu ArchiDoc.

 

Udostępnij