17.08.2023

ArchiDoc sportem stoi! Zgrany zespół dla lepszej efektywności

Rowery, piłka nożna, sztuki walki czy spacery – każda z dyscyplin jest ważna, żeby zażyć trochę ruchu. A wspólny wysiłek w towarzystwie koleżanek i kolegów z pracy to nie tylko dodatkowo dobra zabawa, ale także zacieśnianie więzi w zespole.

Rowery, piłka nożna, sztuki walki czy spacery – każda z dyscyplin jest ważna, żeby zażyć trochę ruchu. A wspólny wysiłek w towarzystwie koleżanek i kolegów z pracy to nie tylko dodatkowo dobra zabawa, ale także zacieśnianie więzi w zespole.

Czemu to tak istotne? Dobrze zintegrowany zespół to fundament sukcesu każdej organizacji, również ArchiDoc. Gdy pracownicy czują się częścią wspólnego celu i mają dobre relacje między sobą, efektywność i wydajność pracy rosną. Integracja pomaga w budowaniu zaufania, komunikacji i współpracy, co ma kluczowe znaczenie w obszarze zarządzania dokumentami i archiwizacji.

 

ArchiDoc to złożony organizm, na którego sukces pracują:

 

To na ich barkach spoczywają codzienne operacje wykonywane przez firmę dla kilkuset klientów korporacyjnych z całej Polski, a dzięki strukturom grupy OASIS, do której należy ArchiDoc – także z innych krajów europejskich.

 

Oprócz nich pracują u nas osoby, które zapewniają sprawne funkcjonowanie spółki i jej rozwój:

  • eksperci zajmujący się sprzedażą i rozwojem współpracy z klientami,
  • pracownicy działów finansowego, prawnego i HR,
  • pracownicy Helpdesk.

 

A to przecież nie wszystkie grupy stanowisk, które funkcjonują w ArchiDoc! Różnią się od siebie, tak jak osoby, które je zajmują. Żeby różni specjaliści mogli ze sobą jeszcze lepiej współpracować, niekiedy potrzeba się lepiej poznać, także od prywatnej strony. A wspólne przeżycia i wspomnienia pozwalają lepiej scementować więzi.

 

Dlatego w ArchiDoc stawiamy na sport! I na wiosnę dla członków naszego zespołu zorganizowaliśmy wraz z Pracownikami ArchiDoc szereg sportowych inicjatyw – każdy mógł znaleźć coś dla siebie- podzielić się swoją pasją z kolegami i koleżankami z pracy.

 

Wycieczki rowerowe organizujemy zarówno dla osób z Warszawy i okolic, podczas których jeździmy po Mazowszu, ale także dla członków naszego zespołu pracujących na co dzień w centrach operacyjnych W Katowicach i Chorzowie.

 

Mecze piłki nożnej rozgrywamy na Śląsku w ramach Biznesowej Ligii Firm Silesia. W rundzie jesiennej 2022 r. drużyna ArchiDoc zakończyła rozgrywki na 1. miejscu w tabeli i awansowała do 1. ligi. A na wiosnę rozegraliśmy dwa Mecze Przyjaźni: na boisku naprzeciw siebie stanęli zawodnicy z centrum operacyjnego w Warszawie i centrum operacyjnego w Młochowie. Los obdzielił zwycięzcami obie drużyny po równo, zapewniając przy tym obu stronom dużo zabawy!

 

Seminarium sztuk walki zorganizowaliśmy dla pań pracujących w ArchiDoc wspólnie z Pszczyńska Akademia Sztuk Walki. Nasze koleżanki uczyły się podstawowych technik samoobrony.

 

Wspólne ekspedycje górskie to w ArchiDoc już mała tradycja. W 2022 r. wspólnie wybraliśmy się na Rysy. W 2023 r. zaliczyliśmy udany atak szczytowy na Mnicha i to – uwaga! – w stylu wspinaczkowym: z uprzężami, linami, karabinkami i oczywiście w kaskach. Chodziliśmy też po Górach Świętokrzyskich, pływaliśmy po Dunajcu… oj, działo się!

 

„Wstań z kanapy i biegnij” czyli „Couch To 5K” to inicjatywa, którą realizowaliśmy wspólnie z Grupą OASIS, do której należy ArchiDoc – europejskiego lidera w obszarze zarządzania dokumentami i informacją. Każdy z uczestników akcji miał za zadanie pokonać 5 lub 10 km w dowolnie wybranej przez siebie aktywności sportowej, np. spacer, marsz, trucht, bieg itp. Wyniki mierzyliśmy w aplikacji i dopingowaliśmy siebie nawzajem. Pomysł spotkał się ze świetnym przyjęciem!

 

I w ten oto sposób nasi archiwiści, specjaliści IT, eksperci od cyfrowych obiegów dokumentów i każdy kto jest członkiem naszego zespołu i chciał wziąć w proponowanych inicjatywach, nie tylko wzmocnili więzi, ale także kondycję!

Udostępnij