18.12.2006

18.12.2006, ArchiDoc inwestuje w infrastrukturę informatyczną

ArchiDoc, zainwestował w swoją infrastrukturę informatyczną, dokonując zakupu nowych urządzeń na potrzeby projektów realizowanych dla obecnych klientów.

Firma powiększyła również swój dział IT o nowe osoby. Umożliwi to bieżące utrzymywanie i rozwijanie aplikacji tworzonych przez ArchiDoc i dalsze poszerzanie oferty zgodnie z potrzebami poszczególnych klientów.

ArchiDoc zakupił serwery Dell Power Edge 2950 i Dell Power Edge 6850 SAS, bazę danych MS SQL 2005 oraz macierz dyskową Infortrend SCSI-SATA. Firma wdrożyła także politykę bezpieczeństwa opartą o rozwiązania F-Secure Anti-Virus do zabezpieczania serwerów, Avast do zabezpieczania stacji roboczych i firewall Cisco Pix.

ArchiDoc rozwija również swój dział IT. W listopadzie do zespołu dołączyło czterech programistów: Arkadiusz Mirowski, Zbigniew Węgrzynowski, Marcin Pelc oraz Piotr Pospieszałowski. Arkadiusz Mirowski i Marcin Pelc specjalizują się w programowaniu baz danych oraz projektowaniu aplikacji. Zbigniew Węgrzynowski posiada 17-letnie doświadczenie zawodowe i specjalizuje się w rozwiązaniach FileNet (co potwierdzają stosowne certyfikaty). Piotr Pospieszałowski, informatyk o 20-letnim doświadczeniu zawodowym, zna liczne języki programowania, technologie i narzędzia programistyczne. W najbliższym czasie planowane jest powiększenie zespołu programistów o kolejną osobę.

„Dzięki zwiększeniu naszego zespołu o wysoko wykwalifikowanych pracowników, będziemy mogli zapewnić klientom niezakłócone utrzymanie wdrożonych dla nich rozwiązań oraz ich rozwój. Obecnie jesteśmy w stanie zaoferować autorskie aplikacje, stworzone z myślą o potrzebach i wymaganiach firm rozpoczynających z nami współpracę.”, mówi Adam Gawłowski, Dyrektor Działu IT ArchiDoc.

Infrastruktura informatyczna ArchiDoc obejmuje obecnie 7 wysokowydajnych skanerów (Bell&Howell i SCAMAX o wydajności do 50 tys. dokumentów na dobę każdy) oraz 5 średniowydajnych skanerów (Canon DR3080 o wydajności 40 stron na minutę), macierze dyskowe o terabajtowych pojemnościach. W warstwie oprogramowania systemowego i użytkowego firma wykorzystuje nowoczesne rozwiązania między innymi takich firm, jak Microsoft, Symantec, BEA i Borland. Jako partner FileNet, ArchiDoc stosuje systemy jej autorstwa do zarządzania procesami biznesowymi, informacją i dokumentami.

Dział IT ArchiDoc liczy 14 etatowych pracowników. Podzielono go na trzy zespoły: Zespół Programistów pracujący pod kierownictwem Gabrieli Domurat, zespół Administratorów Systemów, którymi kieruje Rudolf Okos oraz Zespół Obsługi Użytkowników, podlegający Przemysławowi Kaszubie. Szefowie zespołów podlegają Dyrektorowi IT – Adamowi Gawłowskiemu, który kieruje działem od momentu jego utworzenia. Pod jego kierownictwem zespół programistów stworzył autorskie oprogramowanie dla wiodących klientów ArchiDoc – między innymi aplikacje CarDok, Sokaś, ArDok, ReDok TELE2. Adam Gawłowski ma wieloletnie doświadczenie w branży IT, był także pracownikiem dydaktycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Share